Hlavní » Články » Týždeň čítania

Týždeň čítania

Ruku na fonendoskop, kedy naposledy si čítal/-a knihu, ktorá by neobsahovala medicínsku tematiku? A pamätáš si na svoje posledné čítanie knihy nahlas niekomu inému?

V týždni od 17. – 21. 04. 2017 sa už po tretí krát uskutočnil  Týždeň čítania vo FN Motol, v rámci ktorého mohli študenti 2. LF navštíviť oddelenia vo FN Motol a čítať nahlas z kníh/novín detským aj dospelým pacientom.  Pri detských pacientoch, žiakoch prvého stupňa základnej školy, nechali určité úseky čítať deti, aby si precvičili čítanie, z čoho nie vždy boli malí čitatelia nadšení. Nakoniec však u nich zvíťazila zvedavosť z pokračovania príbehu nad hanblivosťou. Najmladší pacienti, ale aj tínedžeri, s radosťou nakreslili či vymaľovali obrázok.

Nielenže sme im takto mohli spríjemniť ich pobyt v nemocnici, ale zažili sme nemocničné oddelenia aj z troška iného pohľadu. A zároveň získali nové skúsenosti (a precvičili si svoju češtinu pri čítaní nahlas :) ).

Text: Miriam Hvizdošová

Foto: Anna Zikmundová