Hlavní » Články » Motolská tančírna 2016

Motolská tančírna 2016

Opäť sa pred plesom konala, podľa účasti značne populárna, Motolská tančírna! Jej  úlohou bolo prebrať zasedených medikov k troške života a pomôcť im pri opakovaní si tanečných krokov, ktoré im budú pri nadchádzajúcej spoločenskej udalosti určite na úžitok.

V priestoroch základnej školy Kořenského, ktorú sme s partnerkou hľadali dlhšie než sme ochotní priznať, bola v dobe nášho príchodu už prevažná väčšina párov prítomná. Organizátori však nenechali nič na náhodu a vzhľadom na dlhoročné skúsenosti s dochvíľnosťou medikov bol skutočný začiatok naplánovaný o polhodinu neskôr ako bolo vyhlasované.

Všetci teda dorazili načas a pod dohľadom profesionálnych lektorov z Tanečnej školy Plamienok sa mohlo začať. Skočili sme rovno do toho a dračím tempom sme nacvičovali krok po kroku, tanec po tanci. Waltz, cha-cha, foxtrot, jive valčík, polka… Tancovalo sa to všetko a páry do seba mohli radostne narážať v inom rytme každú chvíľu. Nikto na to však nereagoval pohoršením a tie skúsenejšie páry sa tým slabším zdvorilo uhýnali, až kým sa každému nepodarilo dostať na akceptovateľnú úroveň tanečnej zručnosti. V prípade, že niektorí z pánov zaostával trochu viac, razantne sa ho ujala pôvabná lektorka, pri ktorej vzhľade by som sa vôbec nedivil, keby ťarbavosť niektorí tanečníci len predstierali. Keď tanec zvládol aj posledný  z posledných nastal čas ponoriť sa do nového rytmu a všetko sa to mohlo opakovať….

Peter Magic