Hlavní » Články » Medický lasergame

Medický lasergame

Akademický rok je už oficiálne v plnom prúde a medikom 2. lekárskej fakulte prináša čoraz viac a viac povinností. Našťastie je tu pre nás študentov náš Motolák, ktorý nám vždy ponúka kopec možností, ako sa od náročného učenia odreagovať. Človek by tu snáď ani nenašiel medika, ktorý by aspoň raz nenavštívil jenu z tradičných akcií Motoláku! Motolský parník, Motolská megapárty či filmový klub boli pre študentov vždy veľkým lákadlom. Medzi takéto už tradičné akcie sa však sem-tam pripletie aj niečo nové... Tentoraz to bola akcia s názvom Medický lasergame!

Laserová vojna vypukla vo štvrtok 10.11. vo večerných hodinách v Galérii v Butoviciach. Zišli sa tu už skúsení lasergame hráči, ale aj takí, ktorí prišli osláviť premiéru nového motoláckeho projektu svojou vlastnou premiérou. Veľkej obľube sa projekt tešil najmä u prvákov. Ktovie, či to bola náhoda, že tvorili väčšinu zúčastnených, alebo to bolo spôsobené tým, že si chceli pred skúšaním z anatómie vyskúšať všetky funkcie svalov v praxi? Tak či onak, laserová vojna sa začala, zelený tím sa pustil do boja proti červenému a každý vydal maximum fyzických síl, aby sa práve jeho skupinka stala v boji tou víťaznou. Treba dodať, že pätnásťminútový boj bol ozaj náročný, plný rôznych stratégií, no podstatné je, že pre zúčastnených bol predovšetkým pekným zážitkom a príjemným večerným odreagovaním.

To, že vyhral zelený tím, je už len malý detail. Dôležitejšie je to, že tomuto projektu dávame do budúcna zelenú a dúfame, že sa čoskoro pridá k tým tradičným projektom na našej fakulte a bude sa tešiť veľkej účasti.

Text: Alžbeta Šantová

Foto: Romana Králová, Marek Šťastný