Hlavní » Články » Fyzioterapeuti nie sú maséri... ale masírovať teda vedia!

Fyzioterapeuti nie sú maséri... ale masírovať teda vedia!

Vo štvrtok 1.12. sa u nás po prvýkrat konal Rýchlokurz masáží zorganizovaný Študijným klubom Motoláku. Ako medici si uvedomujeme, že fyzioterapeuti nie sú maséri, majú omnoho hlbšie znalosti a robia oveľa viac než len masáže, ale určite sú v nich taktiež veľmi schopní, a preto sme sa na jednu šikovnú a skúsenú študentku fyzioterapie obrátili a mohlo sa začať masírovať!

Rýchlokurz masáží bol vedený študentkou fyzioterapie na 3. lekárskej fakulte – Zuzkou Fáberovou – ktorá vytvorila hneď od začiatku veľmi uvoľnenú a priateľskú atmosféru. Od fakulty sme dostali zapožičanú miestnosť s deviatimi masážnymi lôžkami, preto sa ho mohlo zúčastniť až 18 ľudí, vrátane Zuzky a jej "masážneho figuranta". Prvý kurz bol zameraný na masáž chrbta, od úvodného zahrievania, cez jednotlivé masážne postupy až po záverečné uvoľňovanie. Každá dvojica sa medzi sebou vystriedala a vyskúšala si na sebe všetky hmaty.

Vďaka veľkému úspechu medzi zúčastnenými prisľúbila Zuzka ďalšie kurzy, ako aj pokračovacie kurzy zamerané na masáž šije, trigger pointy a ďalšie zaujímavosti. Určite sa máte na čo tešiť, tak sledujte stránky Motoláku a nabudúce sa vidíme!

Klára Poláčková, pořadatelka

Rychlokurz masáží už na začátku zaujal jako nový nápad s lákavou nabídkou a velkým zájmem ze strany studentů. A nutno říct, že naplnil snad všechna očekávání a přání zúčastněných.

Zuzana Fáberová, studentka 2. ročníku fyzioterapie na 3. LF UK, hned na začátku zdůraznila obrovský rozdíl mezi fyzioterapií a masáží samotnou. A potom už následovalo jen praktické zkoušení techniky klasické masáže zad. Studenti se vždy snažili napodobit hmaty stejně jako v předvedené ukázce a sympatická fyzioterapeutka procházela mezi dvojicemi a opravovala všemožné nedostatky v provedení. Kdyby to sama neprozradila, nikdo by netušil, že je to její první zkušenost s kurzem masáží. Vedla si výborně a v poněkud zapadlé místnosti D3 na Plzeňské panovala skvělá atmosféra.

Na konci odcházeli všichni s příjemným pocitem (nejen) v zádech. I když se po dvou hodinách procvičování z nikoho profesionální masér nestane, bylo zajímavé si to vyzkoušet na vlastní kůži. Rychlokurz vřele doporučuji - a nejen medikům se ztuhlými zády! Děkujeme organizátorům (Ondřej Hubálek, Klára Poláčková) i naší milé lektorce. Už se těšíme na další Rychlokurz masáží!

Lucie Konopáčová, účastnice

Foto: Klára Poláčková