Hlavní » Články » Filmový klub - Trainspotting

Filmový klub - Trainspotting

Už po piatykrát sme sa v tomto akademickom roku stretli v Pelouchovej posluchárni nie z dôvodu prednášky, ale vďaka Filmovému klubu, tentoraz na filme Trainspotting.

Pre veľa ľudí sa síce jedná o kultovú snímku, no ja sa bohužiaľ  s hanbou musím priznať, že som sa o nej dopočula až vďaka dvojke, práve bežiacej v kinách (chytrý ťah). No a môj názor na film? Chvíľami vo mne vyvolával pocity eufórie, niekedy práve naopak, pocity naprostého zhnusenia (diváci určite vedia, o akých scénach hovorím). Film sa zaradil na desiate miesto v rebríčku najlepších britských filmov, podľa mňa zcela zaslúžene, či už vďaka výberu hudby, perfektne zobrazeným postavám ale vlastne... Who needs reasons when you've got heroin?

Tradične sa po premietaní súťažilo o Cenu pozorného diváka, ukoristila ju Tereza Poláková, gratulujeme!

No a čo nás čaká nabudúce? Prekvapenie! Menšia nápoveda, jedná sa o film, ktoý je ako život medika (´´je tak zlý, až je vtipný“)... Takže 30. 3. sa opäť stretneme!

Text: Monika Vitteková