Hlavní » Články » Členská schůze 2017: Není chůze jako schůze

Členská schůze 2017: Není chůze jako schůze

Již podeváté se sešla členská schůze (pár let zpět valná hromada) našeho milého spolku. A ačkoliv program je každý rok stejný, podané informace se neustále mění. Ale pojďme hezky od začátku.

Po úvodním slovu dosavadního (a mohu již prozradit že i současného) předsedy Viktora Veselého promluvil ještě R. Hudák a pan děkan. Za zmínku stojí jistě hlavně informace od pana děkana. Ve stručnosti: posluchárny by se měly otevřít nejpozději 22. října, všichni jsou srdečně zváni na fakultní koncert 25. 10. v Karolinu, výstavba další části Žížaly již započala. A také předestřel možnost zapojení studentů jako instrumentářů na sálech FNM. O této skutečnosti v blízké době přineseme další informace. Poslední velice příznivou zprávou je to, že děkan zvažuje, že zkouška z První pomoci by se mohla uskutečnit již v Prváckých Dobronicích, což všichni pozitivně kvitovali.

Následovalo zhodnocení činnosti Motoláku v minulém roce. Loni měl Motolák celkem 245 členů, z čehož se jich do projektů zapojilo celkem 200. Motolák dále připravuje spolupráci (a výhodné ceny pro studenty) s bazénem na Homolce a D&D Fitness studiem. Co se týče hospodaření spolku, za loňský rok byly příjmy celkem asi 97 tisíc korun, výdaje 69 tisíc. Přebytek je způsoben tím, že loni se nenakupovala nová motolácká trička, což se letos již uskutečnilo a bilance je vyrovnaná. Na rok 2018 jsou plánované příjmy a výdaje shodně 89 tisíc korun. V roce 2016/2017 Motolák organizoval 40 projektů a proběhlo celkem 50 jednotlivých akcí. Nejvíce akcí již tradičně patří Kulturnímu klubu (19). Také byly představeny naše nové kluby – STEMII a Medviet.

Následně byli oceněni členové, kteří se v loňském roce nejvíce zapojovali do činnosti a získali tak nejvíce bodů. Jmenovitě jsou to:

1. Veselý Viktor                        92 bodů
  2. Václav Heřman                     87 bodů
  3. Adam Láznička                     81 bodů
  4. Barbora Vyhnánková           75 bodů
  5. Ondřej Hubálek                    72 bodů
  6. Ondřej Lukáč                        72 bodů
  7. Štěpán Miláček                    71 bodů
  8. Klára Poláčková                   69 bodů
  9. Beatrice Bížová                    61 bodů
  10. Tomáš Jelínek                       61 bodů

Následovala dramatická volba představenstva spolku. No a kdo bude Motolák v příštím roce reprezentovat?

• Předseda: Viktor Veselý
  • Projekťák: Štěpán Miláček (namísto V. Heřmana)
  • Hospodář: Ondřej Hubálek
  • Externista: Beatrice Bížová
  • Internista: Michaela Hronová

Samozřejmou součástí Motoláku jsou i kluby a týmy. Kdo je letos povede?

• Redakce: Richard Boček (namísto A. Lázničky)
  • Fotografové: Jan Fluger (namísto B. Bížové)
  • Kameramani: Stanislav Štrba (namísto A. Šercla)
  • Grafici: Tereza Krištofová (namísto B. Tran Thai)
  • Webmaster: Alexandr Klepikov

• Kulturní klub: Tomáš Jelínek (namísto Š. Miláčka)
  • Sportovní klub: David Keprta
  • Dobrovolnický klub: Danica Gemeľová
  • Studijní klub: Klára Poláčková
  • Školící klub: bůh ví (asi Václav Heřman namísto Š. Fojtů)
  • STEMII: Gabriela Holubová
  • Medviet: Duong Tung Anh

Jako vždy se nejvíce práce odehrává v jednotlivých klubech. Pokud se chcete zapojit, neváhejte a přijďte na schůzky jednotlivých klubů!

• 12. 10. 2017 – Kulturní klub
  • 17. 10. 2017 – Studijní, Školící a Sportovní klub
  • 18. 10. 2017 – Dobrovolnický klub
  • 26. 10. 2017 – Redakce + Fotografové

Jistě jste si všiml, že se letos dělalo hodně narážek na Členskou schůzi, či spíše členskou chůzi. Asi by se slušelo vysvětlení, o co jde. Tak tedy… Náš příběh začíná v letošních Prváckých Dobronicích, přesněji poslední večer prvního turnusu, kde probíhá představování jednotlivých spolků fakulty. No a víte, jak to chodí – prezentace se připravuje na koleně během toho, kdy přednáší kolega před vámi. A co se nestalo – Viktorovi trochu ujela ruka a zapomněl tam to s napsat, takže v programu stálo, že se 9. října bude konat Členská chůze. No a to by bylo abychom se toho všichni nechytili… Možná si vzpomenete na slavnou scénu Monty Pythona: Ministry of Silly Walks. Pokud ne, tady ji máte.

Závěrem chceme pouze říct, že vítáme všechny nové aktivní členy do Motoláku a děkujeme vám za vaši práci. Bez vás by Motolák v žádném případě nebyl takový, jaký jej známe!

Text: Adam Láznička

Foto: Jan Fluger