Hlavní » Seznam událostí a akcí

Seznam událostí a akcí

Filmový klub – Watchmen

Snímek popisující zlatou éru studené války s retrospektivní atmosférou (proto i retro logo Motoláku na plakátu) vás naláká fascinující vypravěčskou linií a neotřelým citem režiséra Zacka Snydera pro barvy a kameru. (Režisér též 300: Bitva u Thermophyl.)
Nenechte se zmást tím, že film je zařazován mezi komiksovky - je to vskutku netypická komiksovka, kterou můžeme považovat za průkopníka "reálných komiksových filmů" jako jsou Marvel série od Netflixu, film Logan či Joker.
Watchmen si nehraje na neohrožené hrdiny.
No,.. možná jen na jednoho doktůrka.

Motolská tančírna

Jak je již mnohaletou tradicí, i letos bude blížícímu se plesu 2. lékařské fakulty UK předcházet malé taneční opakování ve formě Motolské tančírny. Jsme samozřejmě přesvědčeni, že už nyní jste lvy a lvicemi salónů a Vaše taneční schopnosti jsou takřka dokonalé, obzvlášť pak po nějaké té skleničce. Společenské tance jsou však přeci jen poněkud specifickou kategorií, a tak určitě není od věci si sem tam nějaké ty základní kroky připomenout. No schválně, ruku na srdce, kdo z Vás se v tanečních věnoval skutečně pouze tanci?

Adventní koncert 2. lékařské fakulty UK

Dovolujeme si vás pozvat na Adventní koncert 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy organizovaný našimi studenty, na kterém vystoupí fakultní sbor Chorion, trombonové kvarteto a dr. Jiří Hlaváček na varhany. Zazní skladby duchovní i světské, adventní, vánoční i mnohé jiné. Přijďtě ve středu 18. prosince v 19.30 do krásných prostor Husova sboru v Dejvicích (Wuchterlova 523/5, Praha 6) a nalaďte se společně s námi na nadcházející svátky!

Výtěžek z dobrovolného vstupného poputuje na pořízení herních prvků do čekárny Kliniky dětské neurologie 2. LF UK a FN Motol.

Jak na sebe sahat

Na workopu se naučíte vyhmatávat struktury těla, poznávat, kde jsou ve větším či menším napětí, a následně to korigovat ať už manuálně, nebo pohybově. Pokud na to zbyde čas, naučíme se i základy masáže zad a šíje. Workshop povede Zuzana Fáberová, absolventka fyzioterapie na 3. LF.

Poplatek: 100 Kč
S sebou: ručník (pokud někomu vadí se svlékat do spodního prádla, tak taky krátké šortky)

Místo: S2-2 (plechárna), FN Motol
Přihlašování: čtvrtek 28. 11. v 19:00
Kapacita: 12

Poslední INDOOR TÁBORÁK u dr. Vojáka

Než lehne i spodní nedopalek popelem, sejdeme se ještě jednou k táboráku u dr. Vojáka. S hudebním nástrojem, písní na rtu a s lahodným mokem v žejdlíku strávíme příjemně prosincový večer.

Nalaďte kejtry, housle, mandolíny, ukulele, banja, basy, harmoniky, flétny, klarinety, hlasivkové vazy, … a přijďte. Požadovaná umělecká úroveň nedefinována, žánrové vymezení nevymezeno. Těšíme se na každého!

MotolArt

Zdravíme všechny milovníky umění!
Rok se s rokem sešel a tak tu opět máme náš milovaný MotolArt. A nač se tedy můžete těšit? K vidění budou krásné fotografie, kresby a malby od Vašich spolužáků, Vaše uši pak potěší fakultní sbor Chorion a nakonec se můžete těšit i na přednášku od malířky Sofie Švejdové, která Vás uvede do tajů své tvorby. Budeme se na Vás těšit!

Deskovky

Deskovky se vrací do Motola a jako obvykle bude k dispozici spousta zábavných her. Chcete se po škole odreagovat u nějaké příjemné činnosti? Máte nějakou hru, kterou byste rádi předvedli ostatním? Tak či onak, nenechte si tuhle akci ujít a přijďte si s námi zahrát!
Spoustu deskovek budeme mít k dispozici, ale pokud byste mohli (a chtěli) přinést větší množství her, které byste nám byli ochotni zapůjčit, ozvěte se Elišce Rafajové

Schůze sportovního klubu

Kromě akademického roku se musí rýsovat také sportovní sezona! Proto sportovní klub Motoláku zve své členy i nové zájemce na tradiční schůzi, která se bude konat tuto středu v hospodě Na Dělostřílnách, probereme loňský rok, hrubě načrtneme ten letošní, rozdáme pár úkolů a popřemýšlíme o nových akcích a možnostech nad lahodným nápojem, tak se zkuste zase i dopředu zamyslet, co bychom mohli přidat a hlavně přijďte!

Předvánoční bazárek

Vánoční duch je v každém z nás a ještě více než po celý rok nás žene do dobrých skutků. Proto přijďte podpořit i letošní Předvánoční bazárek, kde si můžete zakoupit skvělou čerstvou kávu, teplé wafle či jiné dobroty upečené našimi studenty. V pozadí uslyšíte koledy a v určitých časech budou koledy i v živém přenosu v podání našich nadaných studentů!
Nejlepší na tom však je, že výtěžek celé akce bude věnován Centru následné péče v Motole a uděláte tak radost nejen sobě a tomu, komu nakoupíte malé dárečky, ale také pacientům na CNP a to už za to opravdu stojí!

20x20 - Co bylo, bylo! Chceš vědět, co zbylo?

Letní měsíce jsou v kalendáři tři. Přesto mají někteří z nás prázdniny delší a někteří kratší. Dobrodružnější či klidnější, v kruhu rodinném, s přáteli či na vlastní pěst. Nikdo ale nemůže stihnout zažít vše!
A tak se pojďme společně přiživit na zážitcích ostatních a dejme jim na oplátku ochutnat drobečky našich vzpomínek!
Dvacet snímků, na každý dvacet vteřin - i takhle málo stačí ke společnému dobrodružství.
Přijď nám něco povědět o tvých prázdninových cestách nebo si jen sedni a poslouchej ostatní, všichni jsou vítáni! :)

Filmový klub

Purple Rain / Purpurový déšť

Přijďte s námi zahájit již desátou sezónu Filmového klubu! Tentokrát jsme si pro Vás připravili opravdovou kinematografickou lahůdku, jež je obohacena také o lahůdky ze soudku hudebního! Celý film je totiž protkán ikonickou hudbou, jež vynesla Prince až na vrchol scény a vynesla snímku nejedno ocenění.

Těšíme se na Vás!
Váš Filmový klub

Motolácká MEGAPARTY

Největší Motolácká akce se opět blíží! Již tradičně v PM clubu, akční drinky, tombola a soutěž o nejlepší kostýmy o hodnotné ceny!
Ceny lístků:
Členové Motoláku: 40,-Kč v předprodeji, 50,- na místě
Ostatní: 70,-Kč v předprodeji, 80,-Kč na místě
Více informací brzy!
-----------------------------
The biggest Motolák event is coming up again! Once more in PM club, discounted drinks, price draw and a competition for the best costume! Valuable prizes!
Ticket prices:
Motolák members: 40,-CZK in presales, 50,-CZK on the spot.

Ples 2. lékařské fakulty 2020

Ples 2. LF UK – sobota 7. března 2020 v Národním domě na Vinohradech

Ball of 2nd Faculty of Medicine – Saturday, 07/03/2020, National House of Vinohrady

 

Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na vrcholnou společenskou událost roku, tradiční ples 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

Ples se bude konat v sobotu 7. března 2020 od 19:00 v Národním domě na Vinohradech.

11. Členská schůze Motoláku

Zajímají vás aktivity Motoláku a chtěli byste se aktivně podílet na jejich přípravě? Užili jste si seznamovací kurz v Dobronicích a rádi byste se příští rok zapojili do jeho organizace? Zajímá vás co se Motoláku povedlo a co naopak nepovedlo v loňském roce a co se chystá v roce dalším?

Burza učebnic

Po roce je tu opět burza učebnic 2. LF, kde můžete zakoupit učebnice od starších studentů nebo naopak prodat ty, které už nebudete potřebovat. Stejně tak se jedná o skvělou příležitost pro zisk cenných rad.

Welcome Party

Je to tady!! Akce, kterou všichni netrpělivě vyhlížíme. Určena je pro začínající studenty na naší fakultě a všechny ostatní, kteří se s nimi chtějí seznámit na této nezapomenutelné uvítací party.

Přežil jsi přijímačky a Extreme rush v Dobronicích? Ten pravý prvácký křest tě ale teprve čeká!
Ať už jsi medik, začínající fyzio bakalář či magistr, všichni jste srdečně zváni.
Součástí večera budou kruhové soutěže, které Vám zajistí nehynoucí čest a slávu, ale především i hodnotné ceny!
Vrcholem večera bude oficiální křest a složení přísahy studenta 2.LF.

Welcome Day

Jste už natěšení na první přednášky a cvičení, ale nevíte, kam se na ně vydat? Zarazila vás zvláštní změť písmenek v rozvrhu? Zajímá vás, kam se medici chodí večer odreagovat?

Právě proto je tady WELCOME DAY! Rozdělíte se na menší skupinky a starší studenti si vás rozeberou mezi sebe a provedou vás všemi zákoutími Fakultní nemocnice v Motole a areálem na Plzeňské, poradí kde se najíst a napít, ukážou vám slavného Dr. Vojáka a rádi odpoví na jakékoliv další dotazy.

StartWeekend

Zaujal tě Motolák a chtěl/a by ses o něm dozvědět víc? Pojeď s námi na StartWeekend, víkend nabitý přednáškami a workshopy, kde se dozvíš, jak Motolák funguje, kdo vede jednotlivé projekty a jak se zapojit. Nebude chybět večerní zábava, bojovka a Motolácký teambuilding.

Schůze týmů Motoláku: redakce/grafika/foto/video/web

Plakát říká vše, není co dodat! No, i když... Možná přeci jen: Sejdeme se u Vojáka a nad nápojem dle vlastního výběru prodebatíme úspěchy i neúspěchy, plány, tužby, smysl života a tak. Zkrátka klasická schůzka týmů Motoláku. Máte chuť se podílet na fungování redakce, grafiky, fotit, natáčet a nebo psát do Motolského občasníku? Nebo snad máte nápad na vlastní nový projekt? Tak určitě doražte!

Schůze kulturního klubu

Myslíte si, že Vysoká škola není jen o přednáškách, učení a zkouškách? Zajímá Vás kulturní dění kolem fakulty? Máte nápady jak zlepšit studentský život mediků? Pak je pro vás Kulturní klub Motoláku to pravé místo, kde uplatnit své skryté vlohy.
Kulturní klub to nejsou jen party, ale také filmové večery, MotolArt a mnohé další dnes již tradiční akce. Přijďte se dozvědět více o fungování, akcích a možnostech zapojení se v Kulturním klubu již v úterý 15.10. od 19:00, tedy hned po cvičeních z Anatomie a to samozřejmě nikde jinde než v kulturním prostředí Dr. Vojáka.

Ples 2. lékařské fakulty 2019

Ples 2. LF UK – sobota 9. března 2019 v Národním domě na Vinohradech

Ball of 2nd Faculty of Medicine – Saturday, 09/03/2019, National House of Vinohrady

 

Srdečně Vás zveme na tradiční ples 2. lékařské fakulty! 

Bude se konat v sobotu 9. března 2019 v Národním domě na Vinohradech od 19:30 hodin.

StartWeekend

Další ročník tradiční Motolácké akce StartWeekend je tady! 
Chtěli byste se více zapojit do dění v Motoláku, poznat nové i staré členy a užít si spoustu zábavy?
Neváhejte a přijeďte na StartWeekend!

Co je StartWeekend?
Je to teambuildingová víkendová akce Školícího klubu, plná trainingů, školení, her, zábavy a hlavně skvělých lidí!

Ples 2. lékařské fakulty 2018

Ples 2. LF UK – sobota 10. března 2018 v Národním domě na Vinohradech

Ball of 2nd Faculty of Medicine – Saturday, 10/03/2018, National House of Vinohrady

 

Srdečně Vás zveme na tradiční ples 2. lékařské fakulty! 

Bude se konat v sobotu 10. března 2018 v Národním domě na Vinohradech od 19:30 hodin.

Karaoke night

Pomalu se blíží se Vánoce a ze všech amplionů zní koledy jako o život. Taky už Vám to leze krkem, vzhledem k tomu, že se tak děje už od konce října, avšak ne a ne se zbavit te chytlavé melodie a otravného textu, a tak si zpíváte kudy chodíte? Věřte nebo ne, my jsme na tom stejně, a proto jsme pro Vás připravili kulturní vyžití hodné každého koupelnového umělce. Víno, zpěv (a ...ehm ženy?) pro každého!

MotolArt

Rok se s rokem sešel a je tu 10. ročník MotolArtu - výstavy uměleckých děl studentů a pedagogů 2. lékařské fakulty. Výstava se koná v „Žížale“ v areálu na Plzeňské. Připravujeme znovu pár překvapení, proto zůstaňte na příjmu.

Dovolujeme si Vás všechny pozvat dne 4. prosince od 19:00 na zahájení výstavy. Nechte se okouzlit hudbou a poté s přáteli, studenty a pedagogy debatujte nad vystavenými výtvory se sklenkou vína a něčím dobrým k zakousnutí.

Motolácká MEGAPARTY

Pozor, pozor!
Děvčátka a chlapci, mladí nebo staří, pražští či případní přespolní, na vědomost se dává, že do města přijede CIRKUS!
Klauni všech barev, exotická zvířata, hadí ženy, muži se třemi..., ehm, zkrátka bizarnosti všemožných tvarů a velikostí zřídkakdy slyšené a už vůbec nikdy nevídané, to vše a mnohem více naleznete jedině ve světoznámém Cirkuse Motorák!
Rok se s rokem sešel a my tu tak pro vás máme připravenou další legendarní akci, Motoláckou megaparty, tentokrát na téma CIRKUS.

Proskákej se medicínou no.1

Přiznejme si to, běhání je tvrdá práce. Věděli jste, že na trampolíně, můžete spálit až 1000 kalorií za hodinu?

Náš sportovní klub Vám přináší netradiční zábavnou formu, jak se na malou chvíli pořádně odreagovat a spálit všechny zákusky, kterými se při učení ládujete.

Bližší informace a přihlašování najdete na oficiální fb události: https://www.facebook.com/events/284972498661123/

Prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc., FRCPsych - přednáška

Cyril Höschl je český psychiatr. Po sametové revoluci byl prvním svobodně zvoleným děkanem 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a působil ve funkci proděkana pro reformu studia a zahraniční styky téže fakulty. Od roku 1990 je přednostou Psychiatrické kliniky 3. LF UK v Praze a ředitelem Psychiatrického centra Praha, jež se od roku 2015 transformovalo v Národní ústav duševního zdraví v Klecanech. Působil ve funkci prezidenta Asociace evropských psychiatrů, pak v pozici prezidenta Evropské fedrace lékařských akademií (FEAM).

Rychlokurz masáží

Studijní klub si pro vás připravil další masérský rychlokurz, který povede studentka 3. ročníku fyzioterapie 3. LF Zuzana Fáberová. Přijďte se naučit základy masáží, vaše okolí to určitě ocení. A navíc půlku kurzu strávíte jako masírovaný figurant vašeho kolegy.

Přihlašování: v pondělí 23.10. od 20:00 (nejlépe ve dvojici, ale určitě se i k jednotlivci najde parťák) na facebookové události - https://www.facebook.com/events/1473724049371393/

Start Weekend

Chcete se naučit, jak vytvořit vlastní projekt? Rádi byste se zapojili do dění na fakultě, ale nevíte jak? Zajímají vás manažerské dovednosti a jak je využít při studiu i ve volném čase? Tak přesně pro vás je tu Start Weekend - odrazový můstek do nového akademického roku provázeného skvělými akcemi a projekty, které pro Vás připravuje váš milovaný Motolák.

Filmový klub

Všechny vás srdečně zveme na první filmový večer, který se koná již 26.10. od 19:00 v Pelouchově posluchárně.
Těšíme se na všechny známé i nové tváře a doufáme, že se vám i letošní sezóna bude líbit a strávíte ji v příjemné společnosti nejen spolužáků, ale i hollywoodských hvězd.
Na první filmový večer jsme vybrali Fight Club (Klub Rváčů), doufáme, že pokud jste ho ještě neviděli, tak s námi tento nedostatek napravíte a pokud jste tento film již viděli, tak se přijdete podívat znovu.

9. členská schůze

Již podeváté všechny srdečně zveme na každoroční Členskou schůzi studentského spolku Motolák. 

Není vám kulturně-společenský život na fakultě lhostejný? Zajímá vás, co se loni událo a jaký je plán na nadcházející akademický rok? Chtěli byste se zapojit do některého z mnoha projektů? Nebo si jen prodloužit členství, či se zaregistrovat do Motoláku a čerpat tak nepřeberné množství slev a výhod z toho plynoucích?
Tak přijďte 9. října v 18:00 resp. 17:30 do Pelouchovy posluchárny v Žížale!

Burza učebnic

Jestli se chcete od starších spolužáků dozvědět, na čem bazíruje profesor Kachlík, co chce slyšet doktor Salaj a co vyžadují asistenti, tak neváhejte přijít 4. října na kolej Kajetánka 1, kde se bude konat již tradiční BURZA UČEBNIC. Budete si zde moci zakoupit učebnice od starších spolužáků za výhodnější ceny, poradit se s nimi a opatřit si vše během jednoho podvečera.

Začínáme postupně od šestých ročníků po prvák; šesťáci a páťáci tedy začínají v 18.00 a prváci přichází na řadu v 19.00.

Welcome Party

Je to tady!
Akce určená pro studenty začínající na naší fakultě (všeobecné, fyzio i internationals) a všechny ostatní, kteří se s nimi chtějí seznámit na této legendární uvítací party.

Pro nastupující prváky - naše hvězdy - budou připraveny kruhové soutězě, slavností přísaha a samozřejmě samotný křest. 

Harmonogram i doprovodný program zveřejníme v nejbližších dnech zde, na stránce události.

Je na co se těšit, bude to masakr.. Na tomhle nemůžete chybět!

PS Je seriózní přísný zákaz focení kruhových soutěží. 

Welcome Day

Pro všechny nastupující prváky, ať už jste se zúčastnili seznamovacího kurzu v Dobronicích nebo ne, tu máme první z akcí, které pořádáme na začátku školního roku právě pro vás!

Na vlnách inspirace

Srdečně Vás zveme ve čtvrtek 11. 5. v 19 hodin na Jarní koncert 2. lékařské fakulty, benefiční koncert Na vlnách inspirace. 

První polovina koncertu se ponese v duchu klasické hudby, druhá polovina bude věnována jazzu. Na koncertě vystoupí studenti a absolventi 2.lf. 

Koncert se bude konat v Českém muzeu hudby - Karmelitská 2/4, 118 00 Praha 1 - Malá Strana

Vstupné je dobrovolné. 
Výtěžek z koncertu bude věnován na dětský letní Diatábor, který je pořádaný diabetologickým oddělením Pediatrické kliniky 2.LF a FNM.

Budeme se na vás těšit. 

Den zdraví vietnamské komunity

Zdravíme všechny,

víte, co je to Den zdraví vietnamské komunity?

... Je to den, kdy se mohou všichni spoluobčané poradit ohledně svého tělesného a duševního zdraví, nechat se vyšetřit a získat informace o českém zdravotnictví (možnosti očkování svých dětí, výhody jednotlivých zdravotních pojišťoven, lékařské zákroky atd.)

2. zážitkový kurz první pomoci

Studenty Všeobecného lékařství zveme na náš 2. zážitkový kurz první pomoci, který se bude konat v sobotu 29. 4. Tentokrát je kurz otevřen pro studenty všech ročníků. 
Na co se můžete těšit? Dopoledne si v několika blocích nácviků zopakujete a natrénujete základní život zachraňující úkony. V odpoledních modelových situacích si vyzkoušíte reagovat pod tlakem „v reálu“ a díky tomu si úkony a postupy lépe zapamatujete a zautomatizujete.

Debata s Danielem Stachem

Studijní klub Motoláku vás srdečně zve na Debatu s Danielem Stachem, moderátorem pořadu Hyde Park Civilizace a Věda 24, členem týmu vědecké redakce ČT a nejmladším laureátem Medaile Vojtěcha Náprstka za zásluhy v popularizaci vědy. 

Týden čtení vol. 3

Ahoj všichni, 

v týdnu od 17.4. do 21.4, proběhne ve FN Motol již třetí TÝDEN ČTENÍ.
Akce proběhla už dvakrát a měla obrovský úspěch, proto jsme se rozhodli uspořádat další Týden čtení, tentokrát hned po Velikonocích.

Naším cílem je již potřetí navštívit co nejvíce malých pacientů FN Motol a zpříjemnit jim den četbou krásných pohádek a dalších příběhů.

!!! Hledáme dobrovolníky, kteří mají rádi literaturu, knihy, rádi čtou a chtěli by udělat radost motolským pacientům a určitě i sami sobě !!!

Motolská míle

Během Vědecké konference se i tento rok uskuteční tradiční závod v bílých pláštích - Motolská míle.
Přijďte si zazávodit 26. 4. Tentokrát se poběží v areálu na Plzeňské. Start v 16:00 před Vojákem.

Konec dobrý, všechno dobré

Co je důležité pro lidi v závěru života?  Je to hlavně řešení tělesných obtíží a bolesti? Nebo je pro umírající stejně zásadní, jaký mají vztah s ošetřujícími zdravotníky či zda mají vyřešené důležité osobní záležitosti? A mají být lidé s nevyléčitelným onemocněním informováni pravdivě a podrobně o své prognóze?

Nejen o tom budeme mluvit na panelové debatě s odborníky na paliativní medicínu z nemocnic i hospiců.

 

Debata se koná ve čtvrtek 29. 3. v 17:00 na 2. LF v Pelouchově posluchárně v areálu Plzeňská. 

 

Hosté:

Filmový klub - Trainspotting

V kinech právě probíhá promítání filmu Trainspotting 2, který navazuje na jeden z nejoblíbenějších a nejlépe hodnocených filmů na čsfd. Pojďte si tedy s filmovým klubem druhé lékařské fakulty připomenout toto kultovní drama.

Těšíme se, že se s vámi uvidíme v Pelouchově posluchárně ve čtvrtek 9.3. v sedm hodin večer.
Váš filmový klub